baner-gora

Miasto się zmienia - Fakty

Trzy tarnobrzeskie Orlątka

W 2012 roku, w całym kraju, wielkim powodzeniem cieszył się projekt Donalda Tuska „Moje boisko – Orlik 2012”. Przy wielu szkołach powstawały duże boiska z profesjonalną, sztuczną nawierzchnią i oświetleniem. Również w Tarnobrzegu młodzież może cieszyć się takimi obiektami. W 2013 roku, władze miasta wpadły na pomysł budowy podobnych obiektów, przeznaczonych dla maluchów z tarnobrzeskich przedszkoli. I tak, jeszcze w tym samym roku, powstało, pierwsze w Tarnobrzegu, Orlątko.


Nowe, dwukolorowe, przejścia dla pieszych.

Tarnobrzeskie władze stawiają na bezpieczeństwo. W Tarnobrzegu, od kilku tygodni, można zobaczyć kilkadziesiąt świeżo wymalowanych, biało – czerwonych przejść dla pieszych. Wszystko po to by drogi były bezpieczniejsze.


Dwa lata po komunalizacji

23 lipca 2012 roku , po wielomiesięcznych negocjacjach miasto Tarnobrzeg przejęło spółkę Kopalnia Siarki Machów S.A. Minister skarbu państwa, Mikołaj Budzanowski, podpisał z prezydentem Tarnobrzega, Norbertem Mastalerzem, umowę o przekazaniu miastu nieodpłatnie 3 milionów akcji spółki o łącznej wartości nominalnej 30 mln zł. I tak rozpoczęła się nowa karta w historii likwidowanej kopalni.


Nowe oblicze tarnobrzeskiej “trójki”

Wcześniej był remont dwóch sal gimnastycznych, teraz kończy się trzymiesięczna inwestycja termomodernizacji Szkoły Podstawowej numer 3. Tarnobrzeska „trójka” nabiera nowego blasku i koloru, a wszystko w barwach Klubu Sportowego Siarka.


Budowa stanicy żeglarskiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Od dłuższego czasu Jezioro Tarnobrzeskie jest wypoczynkowym centrum, nie tylko Tarnobrzega. Z całej okolicy przyjeżdżają ludzie by móc skorzystać z czystej wody, piaszczystych plaż i pięknej pogody. Jednak w głowach władz miasta zrodził się kolejny pomysł związany z akwenem. Jezioro miało stać się również ważnym punktem na żeglarskiej mapie polski. I tak też się stało.


Place zabaw w ramach projektu “Radosna Szkoła”

Jedną z przyjemniejszych inwestycji, dających radość zarówno mieszkańcom jak i władzom miasta, są place zabaw budowane w ramach programu „Radosna Szkoła”. Takich obiektów, w naszym mieście, przez ostatnie cztery lata, powstało aż siedem.


Poprawa powiązań komunikacyjnych w centrum miasta

W 2011 roku, władze miasta, przystąpiły do realizacji, kolejnej już, inwestycji drogowej w naszym mieście. Tym razem, głównym celem planowanych zmian, była poprawa powiązań komunikacyjnych w centrum miasta. Miało to ułatwić mieszkańcom poruszanie się po głównych ulicach Tarnobrzega, a także odblokować ulice w godzinach szczytu.


Nowy wóz dla OSP Nagnajów

W Sierpniu, Ochotnicza Straż Pożarna w Nagnajowie, otrzymała nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Koszt tego nowoczesnego pojazdu to sto trzydzieści trzy tysiące złotych.


Nowe oblicze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie przechodził żadnych większych remontów czy modernizacji od dawna. Jednak w ostatnich kilku latach, sytuacja bardzo się zmieniła, a MOSiR doczekał się kilku wymarzonych


Ulice Borek i Sosnowa

Kolejne drogowe rewolucje możemy zobaczyć na osiedlu Wielopole, a konkretnie na dwóch niewielkich ulicach, Borek oraz Sosnowa. Zmiany na tych ulicach, przypadają na listopad 2011 roku. Chociaż nie są to zbyt duże ulice, są jednak bardzo ważne, zarówno dla mieszkańców jak i dla komunikacji w mieście.


Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 871

Jedną z większych inwestycji komunikacyjnych w Tarnobrzegu, była zakończona w 2013 roku, modernizacja drogi wojewódzkiej numer 871. Zakres wykonanych tam prac był bardzo szeroki, a plusy olbrzymich zmian można wymieniać do dziś.


Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy w Tarnobrzegu

Tarnobrzeskie inwestycje można podzielić na kilka działów. Tę niewątpliwie należy przypisać do inwestycji związanych ze zdrowiem mieszkańców miasta. Mowa tu o projekcie zrealizowanym na początku wakacji ubiegłego roku, czyli rozbudowie Zakładu Pielęgnacyjno -Opiekuńczego, mieszczącego się przy ulicy Dekutowskiego.


Zamek Tarnowskich


Remont ulicy Zakładowej


Remont ulicy Litewskiej i Bema

Na liście ważnych remontów drogowych, które w ostatnich latach, zostały zrealizowane w Tarnobrzegu, jest odbudowa i remont dwóch podmiejskich ulic, Litewskiej i Bema. Prace z nimi związane, przypadły na rok 2013.


Odbudowa ulicy Ocickiej

W Tarnobrzegu, przez ostatnie lata, zostało zrealizowanych wiele ważnych inwestycji drogowych. Miasto wyremontowało wiele ulic, powstały nowe chodniki, ścieżki rowerowe czy ronda. Wszystko po to by ułatwić życie mieszkańcom, turystom i przedsiębiorcom, chcącym inwestować w naszym mieście.


Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej osiedle Wielowieś

Ochotnicza Straż Pożarna zrzesza w swych szeregach, najczęściej, grupę ludzi młodych, którzy chcą walczyć z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi lokalnymi zagrożeniami, wspierając w ten sposób Państwową Straż Pożarną oraz mieszkańców. Na terenie powiatu tarnobrzeskiego, istnieje kilka jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Jedną z nich jest ta w Wielowsi, licząca prawie 120 lat historii. A od kilku lat posiadająca również nową remizę.


Tarnobrzeski Park Przemysłowo-Technologiczny

10 lat temu, pomysł Parku Przemysłowo – Technologicznego, dopiero rodził się w głowach pracowników Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, którzy w ten sposób chcieli ściągnąć do miasta nowych inwestorów.


Trzy Orliki dla Tarnobrzega – „Moje Boisko – Orlik 2012”

Projekt „Moje Boisko – Orlik 2012” zakładał budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych i w pełni wyposażonych boisk sportowych, w każdej gminie, na terenie całej Polski. Głównym założeniem inwestycji było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez sport.


Tymczasowe mieszkania chronione dla osób objętych opieką społeczną.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie często po pomoc zgłaszają się osoby w trudnej sytuacji życiowej. Ich rodziny się rozpadły, stracili dobytek lub po prostu nie mają środków do życia i nie mają się gdzie podziać. Właśnie dla takich osób, w Tarnobrzegu, powstał obiekt tymczasowego zakwaterowania, w którym każdy będzie mógł stanąć na nogi.


Nowa siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Misją Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie jest wspieranie osób, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej. Osoby te często myślą, że nikt nie może im pomóc, jednak zgłoszenie się do MOPRu zawsze kończy się wsparciem i pomocą ze strony ośrodka.


System wizyjnego monitoringu miejskiego w Tarnobrzegu

W Tarnobrzegu na przełomie czterech lat powstał profesjonalny system wizyjnego monitoringu miejskiego.