baner-gora

 

RADNY MIASTA TARNOBRZEGA   

Punkt 39 – Budowa nowych mieszkań komunalnych i socjalnych

39- Dziś nieprzypadkowo znajdujemy się w scenerii budowy nowego budynku mieszkalnego – wielorodzinnego przy skrzyżowaniu ulicy 11 Listopada i ulicy Kopernika. Mijająca kadencji przebiegała pod hasłem budowy nowych mieszkań i budynków wielorodzinnych, jak i nowego osiedla domków jednorodzinnych. W trakcie mijającej kadencji udało się, w ramach TTBS, zrealizować inwestycje w mieszkalnictwie i przybyły kolejne mieszkania w ramach budownictwa społecznego. Za naszymi plecami znajduje się budynek wielorodzinny, mieszkalny, który w stanie deweloperskim zasiedlą niebawem kolejne tarnobrzeskie rodziny. Pamiętamy również o budownictwie jednorodzinnym i wzorem osiedla „W Margaretkach” powstało osiedle domków jednorodzinnych w Ocicach. Myślimy również o mieszkaniach socjalnych i komunalnych. Kolejne 4 mieszkania pozyskaliśmy na rynku wtórnym w ramach środków z BGK. Wielką przeszkodą były uzgodnienia z Tarnobrzeską Spółdzielnią Mieszkaniową w kwestii dwóch budynków wielorodzinnych w ramach budownictwa socjalnego przy ulicy Dąbrowskiej i Kwiatkowskiego. Jednak po wielomiesięcznych bojach ostatecznie udało nam się uzyskać wszystkie pozwolenia na rozpoczęcie procesu inwestycyjnego. Pozyskaliśmy na to środki i jeszcze w tym miesiącu firma wyłoniona w przetargu publicznym rozpocznie budowę budynku wielorodzinnego z mieszkaniami socjalnymi dla 36 tarnobrzeskich rodzin – wyjaśnia Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega.

- Wieloletnie działania w kierunku porządkowania gospodarki mieszkaniowej w naszym mieście, doprowadziły do tego, że na dzień dzisiejszy, najważniejszym problemem miasta w tym kontekście, są mieszkania socjalne. Nie tylko dla oczekujących z listy pomocy ze strony prezydenta, ale również dla zaspokojenia potrzeb wynikających z wyroków eksmisyjnych, gdzie na gminie ciąży obowiązek dostarczenia mieszkań socjalnych. W wyniku analiz, rozpoczęliśmy budowę pierwszego budynku socjalnego i wydaje nam się, że dzięki temu chociaż trochę rozwiązaliśmy kwestię zapotrzebowania na tego typu lokale. Będzie potrzeby na pewno kolejny budynek. Na ten moment potrzeby w zakresie mieszkań komunalnych jesteśmy w stanie zaspokajać – mówi Jolanta Hyla, Naczelnik Wydziału Spraw Komunalnych i Środowiska Urzędu Miasta w Tarnobrzegu.

- Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w tej chwili kończy budowę budynku wielorodzinnego znajdującego w którym znajduje się 40 lokali. W najbliższym czasie zakładamy budowę kolejnych dwóch budynków. W jednym z nich znajdą się mieszkania pod wynajem, zaś w drugim, mieszkania na sprzedaż – mówił Stanisław Żmuda, Prezes TTBS.

- Mieszkam 40 lat w Tarnobrzegu. Tutaj się urodziłem. Miałem problemy mieszkaniowe. Po objęciu fotelu prezydenta przez Norberta Mastalerza w ciągu dwóch lat otrzymałem lokum na które wcześniej czekałem 18 lat – mówi Bogusław Fortuna, mieszkaniec Tarnobrzega.